JULIE ABBRUZZI
Math - Grade 6
Math
401-247-3160
MATTHEW ALLDER
Science - Grade 8
Science
401-247-3160
ERIC ALTIERI
TV Studio Teacher
401-247-3160
ANDREW ANDERSON
Principal
Administrators
401-247-3160
DENISE ANDREOZZI
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
MARK AUBIN
Math - Grade 8
Math
401-247-3160
DAWN AUGUST
Humanities - Grade 7
Social Studies
401-247-3160
STEPHANIE BANNON
English - Grade 8
401-247-3160
JOHN BARBOSA
Custodian
Custodians
401-247-3160
MELISSA BENTO
English - Grade 6
English
401-247-3160
MARK BIANCUZZO
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
DAIL BIENKIEWICZ
Music Teacher
Music
401-247-3160
JEFFREY BLANCHET
Math - Grade 8
Math
401-247-3160
KAREN BLASBALG
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
PETER BLASI
Science - Grade 7
Science
401-247-3160
ANTHONY BORGUETA
Science - Grade 7
Science
401-247-3160
KATHRYN BULMAN
Guidance Clerk 10mo
Clerical/Secretary
401-247-3160
JODI CABRAL
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
COURTNEY CANARIO
Social Worker Gr PK-12
Special Education
401-247-3160
KELSEY CARROLL
English - Grade 7
English
401-247-3160
PATRICIA CHARETTE
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
MARIANNE COMBIES
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
ALLISON CORREIRA
Science - Grade 8
401-247-3160
TERRI COUTO
English - Grade 6
English
401-247-3160
EILEEN CROKE
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
BRENT DALESSIO
Social Studies - Grade 8
Social Studies
401-247-3160
LORI-JEAN DALESSIO
English - Grade 8
English
401-247-3160
MARK DAVIS
Keyboarding/Computer Tech Teacher
Technology
401-247-3160
MARC DAVIS
World Lang Teacher
World Language
401-247-3160
DONNA DECHAUNY
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
COLLEEN DELUSKI
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
CAMILA DIMARCO
Special Education Teacher - APE
Special Education
401-247-3160
PATRICIA FEDELI
English - Grade 8
English
401-247-3160
BRIAN FERNANDES
Reading Specialist
Reading
401-247-3160
JOHN FERREIRA
Working Foreman
Custodians
401-247-3160
REBECCA FERRY
Science - Grade 6
Science
401-247-3160
JULIE GLADDING
Math Specialist
401-247-3160
ANNMARIE GOWER
Phys Education Teacher
PE/Health
401-247-3160
LIANNA HART
Spanish Teacher
401-247-3160
SHAWN HENDERSON
Science - Grade 8
Science
401-247-3160
REBECCA HENDERSON
Ind Tech Teacher
Industrial Arts
401-247-3160
JANE IODICE
Health Teacher
PE/Health
401-247-3160
JANET JOHNSON
Nurse
Nurse
401-247-3160
JENNIFER JONES
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
BRETT KEARNS
Social Studies - Grade 7
Social Studies
401-247-3160
MAUREEN KELSEY
Reading Specialist
401-247-3160
PAULA LANDRY
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
WILLIAM LETIZIA
Phys Education Teacher
PE/Health
401-247-3160
DAWN MARCELLO
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
CARON MARTIN
Gen Office Clerk 12mo
Clerical/Secretary
401-247-3160
PETER MCFARLAND
Science - Grade 7
Science
401-247-3160
KRISTIN MEYSTRE
English - Grade 7
English
401-247-3160
CHRISTOPHER MILLARD
Science - Grade 6
Science
401-247-3160
STUART MORAN
Phys Education /Health Teacher
PE/Health
401-247-3160
STEPHANIE NARY
Guidance Counselor
Guidance
401-247-3160
KELLY NELSON
Guidance Clerk 10mo
Clerical/Secretary
401-247-3160
BARBARA NOZAKI
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
EILEEN OAKLAND
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
SARAH ORRALL
Math - Grade 7
Math
401-247-3160
CONNIE OSWALD
Math - Grade 6
Math
401-247-3160
DIANA OUELLETTE
English - Grade 6
English
401-247-3160
VALERIE PARTRIDGE
Math - Grade 6
Math
401-247-3160
KRISTEN PEDROSO
World Lang Teacher
World Language
401-247-3160
PAULA PELOQUIN
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
JENNIFER PERREIRA
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
JOSE PIMENTEL
Team Leader
Custodians
401-247-3160
JAIME POIRIER
Guidance Counselor
Guidance
401-247-3160
SARAH POLAND
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
KELLIE POLANDO
Business Teacher
Business
401-247-3160
ALISON POMERANZ
Special Education Teacher
Special Education
401-247-3160
LOUISE POULIOT
Teacher Assistant Special Education II
Paraprofessional (TA)
401-247-3160
MARY ROBERTS
Social Studies - Grade 7
Social Studies
401-247-3160
GAIL ROBINSON
Speech Pathologist
Special Education
401-247-3160
MELANIE ROY
Media Center
401-247-3160
CYNTHIA RYAN
Social Studies - Grade 8
Social Studies
401-247-3160
REBEKAH SALTER
Art Teacher
Art
401-247-3160
KARA SCANLON
Phys Education Teacher
PE/Health
401-247-3160
JENNIFER SCOTT
Science - Grade 6
Science
401-247-3160
REBECCA SILVEIRA
Assistant Principal
Administrators
401-247-3160
AMY SKADBERG
Secretary MS Principal
Clerical/Secretary
401-247-3160
KRYSTAL-KALENE SLEBODA
Guidance Counselor
Guidance
401-247-3160
MEGAN SNYDER
Math - Grade 8
Math
401-247-3160
TRACI TAGLIONE
Social Studies - Grade 6
Social Studies
401-247-3160
ALEXANDER TAINSH
Ind Tech Teacher
Industrial Arts
401-247-3160
DANIELLE TEOLI
Math - Grade 7
Math
401-247-3160
JULIA TEXEIRA
Social Studies - Grade 6
Social Studies
401-247-3160
KERRI THURBER
Music Teacher
Music
401-247-3160
MARY ELLEN TILLOTSON
Psychologist
401-247-3160
ELAINE VAN LEER
Library Assistant
Library/Media
401-247-3160
KAREN WATSON
Social Studies - Grade 7
Social Studies
401-247-3160
JOHN WILCOX JR
Custodian
Custodians
401-247-3160
KRISTIN WILLETT
Art Teacher
Art
401-247-3160
ABIGAIL WILLIAMS
Math - Grade 7
Math
401-247-3160
ROBERT WINDLEY
Custodian
Custodians
401-247-3160